Pierwsze konto bankowe

Pierwsze konto bankowe

Zastanawiasz się, gdzie założyć pierwsze konto bankowe? Sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając rachunek studencki czy młodzieżowy.

Decyzja o studiowaniu poza rodzinnym miastem wiąże się dla maturzysty z wieloma wyzwaniami.

Czeka go między innymi wynajęcie mieszkania, przeprowadzka, uczelniane formalności a często także wzięcie, po raz pierwszy, swoich finansów we własne ręce.

Niezależnie od tego, czy w trakcie studiowania będziesz zarabiać się samodzielnie, czy pozostawać na utrzymaniu rodziców, na pewno przyda się posiadanie osobistego konta.

Nawet jeśli do tej pory posługiwałeś się gotówką lub korzystałeś z rachunku bankowego rodziców, na studiach własne konto może okazać się niezbędne.

To właśnie bezpośrednio na twój rachunek bankowy pracodawca będzie przelewał Twoją pensję. I to na nim będą się pojawiały pieniądze od rodziców.

Jeśli pracujesz dorywczo i zarabiasz niewiele – po rocznym rozliczeniu bezpośrednio na konto otrzymasz również zwrot podatku.

Co prawda może on zostać wysłany też przekazem pocztowym, jednak na Twój koszt.

Posiadając internetowe konto studenckie, bez wychodzenia z domu i o każdej porze, możesz opłacić bieżące rachunki, rozliczyć się ze znajomymi czy zapłacić za zakupy internetowe.

Jeśli znajdziesz się w gronie szczęśliwców otrzymujących stypendium, to właśnie na konto studenckie będą wpływały jego raty.

Niezależnie, czy jest to stypendium naukowe, sportowe czy socjalne. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z kredytu studenckiego, pieniądze będą wpłacane również przelewem.

Dobre konto internetowe może również służyć, jako portfel do przechowywania pieniędzy zarobionych przez internet (np. za wypełnianie ankiet, klikanie reklam czy kompletowanie tzw. tasków).

Pierwsze konto bankowe – gdzie założyć, na co zwrócić uwagę?

Obecnie sporo banków oferuje specjalne produkty dedykowane studentom.

Konta studenckie, w zależności od oferty konkretnego banku, charakteryzują się przede wszystkim niewielkimi kosztami obsługi.

Taki rachunek umożliwia również wykonywanie przelewów online, ma rozbudowaną bankowość mobilną, internetową i nowoczesne formy płatności.

Warto zwrócić uwagę na okresowe promocje, dedykowane specjalnie dla młodych osób.

Młodzi ludzie mogą często liczyć na różne programy rabatowe i bonusy za dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Decydując się na otwarcie konta dla studenta warto zapoznać się z ofertami kilku banków.

W sieci znajdziemy mnóstwo artykułów na blogach i stronach poświęconych tej tematyce.

Najlepiej przeglądnąć ranking kont studenckich i zwrócić uwagę na ewentualne dodatkowe opłaty.

Przemyślany wybór pozwoli nam uniknąć nieplanowanych wydatków i cieszyć się swobodnym dostępem do swoich pieniędzy.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego jak założyć konto bankowe, nie musisz się martwić.

Aktualnie możliwości jest sporo i w zasadzie wybór metody zależy od indywidualnych preferencji.

Można to zrobić na kilka sposobów: w oddziale, za pomocą infolinii, aplikacji mobilnej oraz przez internet – konto bankowe od zaraz.

Dowiedz się także, od ilu lat można mieć konto w banku.