Konto bankowe od zaraz

Interesuje Cię szybkie konto internetowe? Chciałbyś otworzyć i aktywować konto bankowe przez internet od zaraz – bez wychodzenia z domu?

Sprawdź, jak i gdzie można założyć konto przez internet bez kuriera i bez podpisywania papierowej umowy – 100% online.

Jak można założyć konto bankowe przez internet  od zaraz?

Otwieranie rachunku osobistego jest dziś prostsze niż kiedykolwiek. Czasy, w których należało osobiści stawić się w oddziale banku, już dawno (na całe szczęście) za nami.

Rozwój nowoczesnych technologii przyniósł także wiele korzyści w sektorze bankowości. Dziś na przykład już nikogo nie dziwi płacenie „plastikowym” pieniądzem, telefonem czy zegarkiem.

Dzięki postępowi technicznemu, możliwe stało się również zakładanie konta bankowego bez zbędnych formalności.

Jak taka usługa działa w praktyce? W pierwszej kolejności należy znaleźć bank, który wdrożył u siebie taką funkcjonalność.

Drugim etapem jest wypełnienie internetowego wniosku o konto.

Trzecim punktem będzie wybranie formy zawarcia umowy z bankiem. Tutaj – w zależności od danej instytucji – możemy mieć do wyboru kilka udostępnionych opcji:

 • potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego
 • potwierdzenie swoich danych osobowych przy pomocy wideo weryfikacji
 • autoryzacja w innym banku
 • weryfikacja tożsamości poprzez zrobienie telefonem zdjęcia własnej twarzy (tzw. selfie) i dowodu osobistego.
 • weryfikacja tożsamości za pomocą e-dowodu osobistego
KONTO BANKOWE ONLINE W ING BANK ŚLĄSKI

Konto bankowe 100% online założymy za pomocą jednej z dwóch metod:

 1. przelewem weryfikacyjnym
 2. na selfie

⇒ ZAŁÓŻ KONTO DIRECT W ING BANK ŚLĄSKI

Wybierając tę pierwszą opcję, absolutnie kluczową sprawą jest to, aby Twoje dane na przelewie były identyczne jak te, które znajdują się we wniosku o nowe konto.

Jeżeli wszystkie procedury zostaną wypełnione prawidłowo, konto będzie aktywne od zaraz – zazwyczaj w kilka- kilkanaście minut.

Jest tutaj jednak pewne ograniczenie, ING uznaje tylko przelewy z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Millennium, mBank i Santander Bank Polska.

Drugą możliwością jest założenie konta na selfie (zdjęcie dowodu i twarzy).

Konto bankowe online od zaraz w ING Bank Śląski

KONTO BANKOWE ONLINE W SANTANDER BANKU

Konto bankowe bez wychodzenia z domu założymy także w Banku Santander. Tutaj mamy tylko jedną opcję:

 1. na selfie

⇒ ZAŁÓŻ KONTO SANTANDER W SANTANDER BANKU

Tutaj procedura zakładania konta bez kuriera polega na tym, że podczas wypełniania wniosku wybieramy opcję na selfie. Alternatywnie możemy również zaznaczyć weryfikację kurierem – wówczas założymy konto bankowe bez selfie

Konto bankowe przez internet na selfie lub z kurierem

KONTO BANKOWE ONLINE W BANKU PEKAO

W Banku Pekao również otworzymy szybkie konto bankowe. Aby to zrobić, mamy do dyspozycji jedną metodę:

 1. na selfie

⇒ ZAŁÓŻ KONTO PRZEKORZYSTNE W BANKU PEKAO

Podczas wypełniania wniosku o konto, na pewnym etapie będziemy mieć do wyboru opcję założenia konta na selfie na urządzeniu wyposażonym w kamerkę wideo lub w aplikacji PeoPay.

Konto przez internet w Banku Pekao - metoda na selfie

Wybieranie metody weryfikacji tożsamości

KONTO BANKOWE ONLINE W BANKU MILLENNIUM

Konto bankowe przez internet, aktywne od zaraz otworzymy również w Banku Millennium. W tym przypadku mamy do wyboru dwie metody:

 1. na selfie
 2. logowanie się przez inny bank

 ⇒ ZAŁÓŻ KONTO 360º W BANKU MILLENNIUM 

Wybierając pierwszą metodę weryfikacji tożsamości (na selfie), mamy możliwość założenia i aktywacji konta w 5 minut (jak deklaruje bank). Natomiast korzystając z drugiej opcji, bank uruchamia rachunek do 15 minut.

Konto bankowe przez internet na selfie

Konto bankowe online - przelew weryfikacyjny

KONTO BANKOWE ONLINE W MBANKU

mBank jako pierwszy bank w Polsce udostępnił możliwość potwierdzenia tożsamości i założenia konta za pomocą e-dowodu. Ale to nie jedyna metoda na założenie konta w 100% online – do wyboru mamy opcję:

 1. na selfie w aplikacji mobilnej
 2. e-dowód w aplikacji mobilnej
 3. e- dowód na stronie internetowej

⇒ ZAŁÓŻ EKONTO OSOBISTE W MBANKU

Opis szczegółów każdego ze sposobów na założenie konta przez internet można sprawdzić na samym dole strony mBanku, gdzie będziemy mieć (po prawej stronie) rozwijane menu.

Konto bankowe - 100% online w mBanku

Konto osobiste to jeden z podstawowych produktów oferowanych przez banki. Obecnie istnieje możliwość założenia rachunku nie tylko poprzez osobistą wizytę w oddziale, lecz również przez internet, bez wychodzenia z domu. Jak założyć konto aktywne od zaraz – 100% online?

Czym jest konto bankowe online?

Klienci banków przyzwyczaili się już do tego, że większość spraw załatwią za pośrednictwem bankowości internetowej.

Niemniej jednak okazuje się, że samo założenie konta można mieć miejsce w sieci, bez konieczności wychodzenia z domu.

W najprostszej sytuacji rachunek zakłada się właśnie poprzez bankowość internetową, jednak wtedy konieczne jest posiadanie konta w innym banku.

Ci natomiast, którzy nie mają jeszcze otwartego rachunku bądź nie chcą korzystać z tej opcji, również mogą bezpiecznie założyć rachunek, i to bez kontaktowania się z kurierem.

Konto bankowe online można więc nie tylko prowadzić, lecz również założyć przez kanały zdalne.

Jakie są wady i zalety rachunku bankowego online?

Największą zaletą konta bankowego online jest fakt, iż wszystkich formalności można dopełnić zdalnie, bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób.

Otwarcie rachunku następuje w kilkanaście minut, bez konieczności kontaktowania się z kurierem czy składania osobistej wizyty w oddziale banku.

Pozwala to zaoszczędzić sporo cennego czasu oraz daje dostęp do bankowości osobom, które są niejako wykluczone pod tym względem – na przykład zamieszkują z dala od siedziby banku lub są niemobilne.

Otwarcie konta internetowego często wiąże się z możliwością wzięcia udziału w różnego rodzaju promocjach.

Niektóre z nich dostępne są wyłącznie dla osób otwierających rachunek online. Niemniej jednak, zakładając je, należy liczyć się z tym, że może ono nie być całkowicie aktywne.

Klient nie będzie mógł więc korzystać ze wszystkich możliwości, jaki daje bankowość internetowa. Czasami konieczna jest więc osobista wizyta w oddziale.

Ponadto karta płatnicza zostaje doręczona pocztą, dlatego trzeba będzie na nią poczekać kilka dni. W tym czasie można jednak płacić BLIKIEM czy telefonem.

Jak założyć konto bankowe aktywne od zaraz?

Otwarcie konta bankowego online może nastąpić na kilka sposobów. Banki podają w ofertach, jak dokładnie weryfikowany jest tożsamość klienta. Następuje to poprzez:

 • selfie,
 • autoryzację w innym banku,
 • przelew weryfikacyjny,
 • wideorozmowę,
 • e-dowód.
Autoryzacja przez selfie

Weryfikacja tożsamości przez selfie zyskuje coraz większą popularność. Polega ona na wykonaniu zdjęcia twarzy, które później dołącza się do wniosku o otwarcie konta.

System porównuje rysy twarzy z tymi, które znajdują się w dowodzie osobistym.

Selfie można wykonać przy pomocy zwykłego telefonu komórkowego bądź aparatu fotograficznego.

Autoryzacja w innym banku

Autoryzacja za pomocą bankowości internetowej innego banku to metoda przeznaczona dla klientów, którzy wcześniej otworzyli już konto osobiste.

Polega ona bowiem na zalogowaniu się w odpowiednim momencie do swojej bankowości internetowej – nie podaje się loginu ani hasła, a jedynie loguje we własnym zakresie.

Nie trzeba wykonywać przelewów ani w inny sposób potwierdzać, że jest się właścicielem rachunku. Dzięki temu sposobowi możemy założyć konto bankowe online bez weryfikacji dowodem osobistym.

Przelew weryfikacyjny

Przelew weryfikacyjny przypomina nieco autoryzację przez bankowość internetową – aby skorzystać z tej metody, również trzeba założyć rachunek w innym banku.

Niemniej jednak w tym przypadku klient wykonuje przelew na symboliczną kwotę (najczęściej 1 zł), za pomocą którego potwierdza tożsamość.

Co istotne, dane w bankowości internetowej muszą być dokładnie takie same, jak podane we wniosku – w przeciwnym razie cała procedura nie zakończy się sukcesem.

Wideo rozmowa

Wideo rozmowa przypomina weryfikację tożsamości sposobem selfie, jednak w tym przypadku klient nie musi wykonywać i załączać do wniosku swojego zdjęcia.

Łączy się on z konsultantem (pracownikiem banku), który odpowiedzialny jest za porównanie zdjęcia z dowodu osobistego z wyglądem twarzy.

W międzyczasie klient zostanie też poproszony o przedstawienie kodu weryfikacyjnego SMS.

E-dowód

Weryfikacja za pomocą e-dowodu przeznaczona jest dla osób, których dokument tożsamości został wydany po 4 marca 2019 roku.

Mogą one złożyć wniosek o założenie rachunku w aplikacji mobilnej, następnie postępując zgodnie z instrukcją.

O czym należy pamiętać, zakładając konto bankowe online?

Założenie konta bankowego online jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Klienci powinni jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Pierwszą z nich jest wybór odpowiedniej oferty. Samo założenie konta jest całkowicie darmowe, jednak opłaty mogą zostać nałożone zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

Dotyczą one prowadzenia rachunku i często można ich uniknąć, wykonując na przykład daną liczbę płatności kartą w miesiącu.

Bardzo istotne jest również bezpieczeństwo zakładania kont internetowych. Należy to robić wyłącznie poprzez dedykowane strony bądź aplikacje należące do banku.

Klienci powinni pamiętać, że ten nigdy nie prosi o podanie danych wrażliwych, takich jak hasła do bankowości internetowej.

Nie wymaga również przekazywania wysokich kwot w ramach tak zwanych przelewów weryfikacyjnych.

Ważne, aby nie zakładać konta, korzystając na przykład z usług kawiarenki internetowej lub łącząc się z niezabezpieczoną siecią wi-fi.

Konto bankowe online – najczęstsze wątpliwości

Klienci często zastanawiają się, czy zakładając konto online, będą mogli korzystać ze wszelkich udogodnień?

Otóż wiele zależy od oferty konkretnego banku – czasami bowiem konieczna okazuje się osobista wizyta w oddziale.

Samo założenie rachunku trwa od kilku do kilkunastu minut, natomiast oferta skierowana jest do osób pełnoletnich.

Konto aktywne jest niemal natychmiast po dopełnieniu procedur weryfikacyjnych, jednak na kartę płatniczą klient będzie musiał poczekać kilka dni.

W tym czasie można jednak wykonywać przelewy, płacić telefonem czy BLIKIEM.

Jeśli w czasie zakładania konta pojawią się jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, warto skontaktować się z przedstawicielem banku za pośrednictwem infolinii.

Konto bankowe od zaraz – gdzie założyć?

Skoro już wiemy, że otwieranie konta przez internet i jego szybka aktywacja jest możliwa, sprawdźmy jeszcze – jakie banki w Polsce udostępniają obecnie taką możliwość. Niestety – nie jest ich wiele.

Wprowadzanie dla klientów omawianych udogodnień idzie tym instytucjom dosyć opornie.

Większość ciągle pozostała przy bardziej tradycyjnych formach zakładania rachunku – w oddziale, za pomocą infolinii czy za pośrednictwem kuriera.

Na stronie https://przyjaznebanki.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/ znajduje się aktualna lista banków, które udostępniają opcję założenia i aktywowania konta osobistego od zaraz – bez podpisywania umowy, bez dokumentów i bez kuriera.

5/5 - 1 głosów