Konto bankowe od zaraz

Konto bankowe od zaraz

Interesuje Cię szybkie konto internetowe? Chciałbyś otworzyć i aktywować konto bankowe od zaraz – bez wychodzenia z domu?

Sprawdź, jak i gdzie można założyć konto przez internet bez kuriera i bez podpisywania papierowej umowy – 100% online.

Konto przez internet bez kuriera – aktywne od zaraz

Zakładanie rachunku osobistego jest dziś prostsze niż kiedykolwiek. Czasy, w których należało osobiści stawić się w oddziale banku, już dawno (na całe szczęście) za nami.

Rozwój nowoczesnych technologii przyniósł także wiele korzyści w sektorze bankowości. Dziś na przykład już nikogo nie dziwi płacenie „plastikowym” pieniądzem, telefonem czy zegarkiem.

Dzięki postępowi technicznemu, możliwe stało się również zakładanie konta bankowego bez zbędnych formalności.

Jak taka usługa działa w praktyce? W pierwszej kolejności należy znaleźć bank, który wdrożył u siebie taką funkcjonalność.

Drugim etapem jest wypełnienie internetowego wniosku o konto.

Trzecim punktem będzie wybranie formy zawarcia umowy z bankiem.

Tutaj – w zależności od danej instytucji – możemy mieć do wyboru kilka udostępnionych opcji:

  • potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego,
  • potwierdzenie swoich danych osobowych przy pomocy wideo weryfikacji.
  • weryfikacja tożsamości poprzez zrobienie telefonem zdjęcia własnej twarzy (tzw. selfie) i dowodu osobistego.

PRZELEW WERYFIKACYJNY LUB SELFIE

KONTO BANKOWE OD ZARAZ – AKTYWACJA PRZELEWEM LUB NA SELFIE

Pierwsza metoda polega na wykonaniu przelewu (zazwyczaj na 1 zł) z dotychczasowego banku na konto, które właśnie otwieramy w nowym banku.

Absolutnie kluczową sprawą jest to, aby Twoje dane na przelewie były identyczne jak te, które znajdują się we wniosku o nowe konto.

Jeżeli wszystkie procedury zostaną wypełnione prawidłowo, konto będzie aktywne od zaraz – zazwyczaj w kilka-kilkanaście minut.

Bankiem, który udostępnia możliwość założenia oraz aktywacji konta poprzez przelew weryfikacyjny, jest ING Bank Śląski – Konto Direct z Lwem.

Jest tutaj jednak pewne obostrzenie, ING uznaje tylko przelewy z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, BNP Paribas Polska, mBank i Santander Bank Polska.

Od niedawna bank udostępnił również możliwość otwierania konta na selfie.

BIOMETRIA - KONTO NA SELFIE

KONTO BANKOWE OD ZARAZ – KONTO NA SELFIE (BIOMETRIA)

Inną opcją na szybkie konto internetowe, jest otwarcie rachunku osobistego za pomocą aplikacji mobilnej i potwierdzenie swojej tożsamości poprzez zrobienie zdjęcia swojej twarzy (tzw. selfie) oraz dowodu osobistego.

Taką możliwość udostępnia Bank Pekao – Konto Przekorzystne. Jest to na pewno interesująca opcja dla osób, które często korzystają ze swojego telefonu komórkowego.

Procedura w tym przypadku polega na ściągnięciu aplikacji banku oraz na wykonaniu telefonem zdjęcia swojej twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego.

Na takie rozwiązanie zdecydował się również Bank Millennium – Konto 360º otworzymy online bez kuriera za pomocą telefonu lub tabletu.

Za pomocą aplikacji mobilnej konto od zaraz założymy również w mBanku – eKonto osobiste oraz Credit Agricole – Konto dla Ciebie.

WIDEO WERYFIKACJA

KONTO BANKOWE OD ZARAZ – CZAT WIDEO

Kolejnym sposobem na zawarcie z bankiem umowy o ROR, jest tzw. wideo weryfikacja. Polega na rozmowie z pracownikiem banku i wykonaniu kilku prostych czynności.

Aby móc skorzystać z tego sposobu, musisz posiadać kamerkę internetową oraz dowód osobisty.

Na pewnym etapie będziesz musiał przybliżyć do kamerki swoją twarz oraz dowód osobisty, aby algorytm mógł Cię zidentyfikować.

Cała procedura trwa kilka minut i dzięki temu, konto również mamy aktywne prawie ekspresowo.

Tę opcję udostępnia Nest Bank – Konto Nest, który umożliwia także otwarcie konta przy pomocy aplikacji i telefonu komórkowego

Konto bankowe od zaraz

Konto bankowe od zaraz – gdzie założyć?

Skoro już wiemy, że otwieranie konta przez internet i jego szybka aktywacja jest możliwa, sprawdźmy jeszcze – jakie banki w Polsce udostępniają obecnie taką możliwość. Niestety – nie jest ich wiele.

Wprowadzanie dla klientów omawianych udogodnień idzie tym instytucjom dosyć opornie.

Większość ciągle pozostała przy bardziej tradycyjnych formach zakładania rachunku – w oddziale, za pomocą infolinii czy za pośrednictwem kuriera.

Na stronie https://przyjaznebanki.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/ znajduje się aktualna lista banków, które udostępniają opcję założenia i aktywowania konta osobistego od zaraz – bez podpisywania umowy, bez dokumentów i bez kuriera.

Sprawdź również, co jest jeszcze ważne przy otwieraniu konta bankowego.

5/5 - (1 vote)