Konto bankowe od zaraz

Konto bankowe od zaraz

Interesuje Cię szybkie konto internetowe? Chciałbyś otworzyć i aktywować konto bankowe od zaraz? Sprawdź, jak i gdzie można założyć rachunek osobisty przez internet bez kuriera, bez podpisywania umowy i dokumentów.

Jak otworzyć konto w banku przez internet bez kuriera, bez podpisywania umowy i bez dokumentów?

Zakładanie rachunku osobistego jest dziś prostsze niż kiedykolwiek. Czasy, w których należało osobiści stawić się w oddziale banku, już dawno (na całe szczęście) za nami.

Rozwój nowoczesnych technologii przyniósł także wiele korzyści w sektorze bankowości. Dziś na przykład już nikogo nie dziwi płacenie „plastikowym” pieniądzem, telefonem czy zegarkiem.

Dzięki postępowi technicznemu, możliwe stało się również zakładanie konta bankowego bez zbędnych formalności.

Jak taka usługa działa w praktyce? W pierwszej kolejności należy znaleźć bank, który wdrożył u siebie taką funkcjonalność.

Drugim etapem jest wypełnienie internetowego wniosku o konto.

Trzecim punktem będzie wybranie formy zawarcia umowy z bankiem.

Tutaj – w zależności od danej instytucji – możemy mieć do wyboru trzy udostępnione klientom opcje:

  • potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego,
  • potwierdzenie swoich danych osobowych przy pomocy wideo weryfikacji.
  • weryfikacja tożsamości poprzez zrobienie telefonem zdjęcia swojej twarzy (tzw. selfie) i dowodu osobistego.

PRZELEW WERYFIKACYJNY

Pierwsza metoda polega na wykonaniu przelewu (zazwyczaj na 1 zł) z dotychczasowego banku na konto, które właśnie otwieramy w nowym banku.

Absolutnie kluczową sprawą jest to, aby Twoje dane na przelewie były identyczne jak te, które znajdują się we wniosku o nowe konto.

Jeżeli wszystkie procedury zostaną wypełnione prawidłowo, konto będzie aktywne od zaraz – zazwyczaj w kilka-kilkanaście minut.

Bankiem, który udostępnia możliwość założenia oraz aktywacji konta poprzez przelew weryfikacyjny, jest ING Bank Śląski – Konto Direct z Lwem.

Jest tutaj jednak pewne obostrzenie, ING uznaje tylko przelewy z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Polska, Euro Bank, mBank, Santander Bank Polska.

Drugim sposobem na zawarcie z bankiem umowy o ROR, jest tzw. wideo weryfikacja. Polega na rozmowie z pracownikiem banku i wykonaniu kilku prostych czynności.

Aby móc skorzystać z tego sposobu, musisz posiadać kamerkę internetową oraz dowód osobisty.

Na pewnym etapie będziesz musiał przybliżyć do kamerki swoją twarz oraz dowód osobisty, aby algorytm mógł Cię zidentyfikować.

Cała procedura trwa kilka minut i dzięki temu, konto również mamy aktywne prawie ekspresowo.

Konto bankowe od zaraz

Konto bankowe od zaraz – gdzie założyć?

Skoro już wiemy, że otwieranie konta przez internet i jego szybka aktywacja jest możliwa, sprawdźmy jeszcze – jakie banki w Polsce udostępniają obecnie taką możliwość. Niestety – nie jest ich wiele.

Wprowadzanie dla klientów omawianych udogodnień idzie tym instytucjom dosyć opornie.

Większość ciągle pozostała przy bardziej tradycyjnych formach zakładania rachunku – w oddziale, za pomocą infolinii czy za pośrednictwem kuriera.

Na stronie https://przyjaznebanki.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/ znajduje się aktualna lista banków, które udostępniają opcję założenia i aktywowania konta osobistego od zaraz – bez podpisywania umowy, bez dokumentów i bez kuriera.

Konto bankowe na selfie?

KONTO NA SELFIE

Jeszcze innym sposobem na szybkie konto internetowe, jest otwarcie rachunku osobistego poprzez aplikację mobilną i potwierdzenie swojej tożsamości poprzez zrobienie sobie selfie.

Taką możliwość udostępnia Bank Pekao. Jest to na pewno interesująca opcja dla osób, które często korzystają ze swojego telefonu komórkowego.

Procedura w tym przypadku polega na ściągnięciu aplikacji banku oraz na wykonaniu telefonem zdjęcia swojej twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego.

Sprawdź również, co jest jeszcze ważne przy otwieraniu konta bankowego.